E9A32D55-506F-4233-AC6E-8243CE59A72A.png

Yavuz Özcan-Mezopotamya24
Rus ordusunun en seçkin birlikleri olan özel kuvvetler son bir haftadır Suriye ordusuyla birlikte İdlib’de ön sıralarda savaşıyor.

İdlib’in güneyindeki operasyonlara özel kuvvetler aktif olarak katıldığını belirten bir güvenilir kaynak “Rus ordusunun İdlib’in güneyinde operasyonlara katıldığını gösteren fotoğraflar ve videolar son bir haftadır çekiyoruz. Kendileriyle iki kezde yayınlamak kaydıyla konuştuk. Bu günde bölgede harekat devam ediyor ve Suriye Hava Kuvvetleri HTŞ’nin 4 üssünü vurdu. Rus askerlerinin İdlib’in güneyinde ve Hama’nın kuzeybatısındaki operasyonlara katılıyorlar ve Rus hava kuvvetleride zaman zaman destek veriyor. Kara harekatı devam ederken Suriye Hava Kuvvetleri’nin İdlib’in güney kırsalındaki 4 cihatçı HTŞ örgütü üssünü vurduğunu bizde tanıklık ettik. Suriye ordusu yetkilileri bize HTŞ ve El Kaide bağlantılı diğer gruplara bu gün yapılan saldırılarda en az 28 cihatçının öldüğünü belirtti”.

Rusya özel kuvvetlerinin Hama operasyonunda Suriye ordusuna destek olduğunu basın organlarının yayınladıkları fotoğraflarla kanıtlamışlardı.