img_3906

Yavuz ÖZCAN

Seçime günler kala Türk basını PKK yöneticilerinin oldürüldüğu haberlerini vermeye başladı.AA’nın servis ettiğı haberde PKK’nın yönetici kadrolarından” Rıza Altun, Mikail Özdemir ve Emrullah Dursun ile Kandil’in İran sınırı yakınlarındaki Abu Bakra Köyü’ne gittiğinin Bayraktar TB2 İHA ile tespit edilmesi üzerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F16 uçakları tarafından hava harekatı yapılması için gerekli koordineler kuruldu.

AA’nın iddiası üzerine görüştüğümüz isminin açıklamasını istemiyen iki PKK yetkilisi bize ” Türk savaş uçakları rutin olarak gerillah alanlarını bombalıyorlar. Yapılan bu bombardımanlar sonucunda oturup belirledikleri isimlerin öldüğünü basınlari yoluyla yayınĺıyorlar.Bu psikolojik savaş yöntemlerini sürekli kullanmaktadır. Bu yöntemler yıllardır deneniyor.

Önümuzdeki günlerde yapılacak yerel seçimler öncesi bu tür haberlerin kamuoyunu etkilemek sindirmek amacıyla yaymaktadırlar. Dikkat edilirse seçime çok az bir süre kala zor günler geçiren iktidar bloğunun ve özellikle söylemleri ve üslubuyla yoğun eleştiriler alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun böylesi sansasyonel bir haberle seçimlerin sonuçlarını etkilemek istemektedirler. Isimleri haberlerde geçen arkadaşlarımız gorevleri başındadırlar. Kamuoyu bu tür haberlere itibar etmemelidir.” dediler.