Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güvenin Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için başladığını duyurduğu açlık grevi eylemi kısa bir süre içerisinde Türkiye’deki bir çok cezaevine yayıldı. Leyla Güven’in başlatmış olduğu bu eylemin 66. Gününde akp Hükümeti ve Türk devletine geri adım attırarak sonuç almıştır. Bugün Kürt halk önderi sayın Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan İmralı Adası’na giderek kendisiyle görüşme gerçekleştirdi.

Mezopotamya24– Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güvenin Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için başladığını duyurduğu açlık grevi eylemi kısa bir süre içerisinde Türkiye’deki bir çok cezaevine yayıldı. Leyla Güven’in başlatmış olduğu bu eylemin 66. Gününde akp Hükümeti ve Türk devletine geri adım attırarak sonuç almıştır.

Bugün Sayın Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan İmralı Adası’na giderek kendisiyle görüşme gerçekleştirdi.

İki gün önce yazarımız gazeteci yazar Yavuz Özcan, sosyal medya hesabından Sayın Öcalan’la yakında bir görüşmenin gerçekleşeceği yönünde paylaşımlar yapıldı. Ve nihayetinde o görüşme bugün gerçekleşti. Yine görüşmenin gerçekleştiğine dair ilk bilgi Yavuz Özcan’dan geldi. Bu görüşmenin gerçekleştiğine dair teyid Ömer Öcalan ve halkların demokratik Partisi (HDP) eş genel başkanı Pervin Buldan’dan geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Pervin Buldan, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın, kardeşi Mehmet Öcalan’la görüştüğünü söyledi.

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, HDP’nin resmi sitesinde yayımlanan açıklamasında PKK lideri Abdullah Öcalan’ın, kardeşi Mehmet Öcalan’la bugün bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Pervin Buldan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Abdullah Öcalan ile kardeşi Mehmet Öcalan bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir kaç gün sonra halkımızı daha detaylı bilgilendireceğimizi belirtmek isterim.”

Görüşmeyi Ömer Öcalan da Twitter hesabından duyurdu. Ömer Öcalan, örüşmenin gerçekleştiğini ancak Öcalan üzerindeki tecridin sürdüğünü belirtti.

SON GÖRÜŞME 2016’DA

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne tutulan Öcalan, 27 Temmuz 2011’den bu yana avukatları, 11 Eylül 2016’dan bu yana da ailesiyle görüştürülmüyor. Son görüşmeyi yine bugün ziyaretine giden kardeşi Mehmet Öcalan yapmıştı.

HDP Milletvekili Leyla Güven, “Öcalan üzerindeki tecritin kaldırılması” için 66 gün önce açlık grevine başlamıştı.

Görüşmenin detayları ile ilgili ayrıntılar gelecek.