A46AFAB3-9459-4F22-B5EB-FA18383AFC01Kalp probleminiz varsa veya sinirlerinize hakim değilseniz kesinlikle bu yazdıklarımızı okumadan önce tedbirinizi alın. Hapınızı almayı ihmal etmeyin. Çünkü karşılaşacağınız durum vahim. Dolandırılan dolap, ihanet ve arkasından suçunu başkasına fature etmenin serüvenini ile karşı karşıya kalacaksınız. Hem suçlu, hem güçlü mantığının nasıl devreye konulduğunun şahidi olacaksınız. İnsan kendi milletine ancak bu kadar ihanet edebilir diyeceğimize eminiz. İşte ihanetin belgesi.

Irak-KDP Merkez Komite Üyesi, Kerkük Batı Cephesi Komutanı Kemal Kerküki, Irak-KDP Başkanı Mesud Barzani’ye gizli bir mektup yazmış. Irak ordusu ve Haşbi Şabi Kerkük’e saldırdığında çıkan kargaşadan dolayı alelacele evini terk eden Kemal Kerküki mektubu bir nüshasını evinde unutmuş. Mektup sonra başkaları tarafından ele geçirilmiş ve Jiyan Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

Mektup Mesud Barzani’ye hitaben Kemal Kerküki tarafından Irak ordusu ve Haşbi Şabi terör çetelerinin Kürdistan’a saldırdığı günün öncesinde yani 15 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır. Mektupta diyor ki:

 

“Cenabi Alinizin emri üzerine Irak ordusundaki adamımız kak Fazıl Berwari kanalı ile Bağdat Hükümeti ile tam bir diyalog ve iletişim içerisindeyiz. Cenabi Alileri kesin emin olun ve bilgilenin ki bizim cephemizde hiçbir şekilde bir çatışma olmamış, Irak ordusuna ve silahlı güçlere ateş edilmemiş ve Kerkük  civarından çekilmişiz. 

Cenabi Alileri emin olabilirsiniz ki sayın Başkan’ın özel bürosundan Pirde için bize iletilen plan çerçevesinde olduğu gibi uygulanacağına emin olabilirsiniz. Bu plan çerçevesinde bu gece kak Şeyh Cafer -(YNK Komutanlarından ama Irak-KDP için çalışan biri- Biz)- Kerkük’te kendi cephesinde Irak ordusuna ateş açacaklar ki bizim Celallilere karşı olan planımız yüzde yüz başarılı olsun. Sizin önderliğinizde partimiz bu sürecide atlatsın.“

805A1A86-5BAC-4FF4-858D-30236AF70F32

Evet mektupta yazılanlar bunlar. Bir taraftan Bağdat Hükümeti ile anlaşma sağlanılıyor. Irak ordusu içindeki Irak-KDP’li Fazıl Berwari ile diyalog sürdürülüyor. Anlaşma gereği Kemal Kerküki, Irak ordusu ve Haşbi Şabi çeteleri Kerkük’e saldırmadan önce komuta ettiği askeri güçlerini Kerkük’ten çekiyor. Ne Irak ordusu ve ne de Haşbi Şabi ile bir çatışmadan kaçındıklarını söylüyor. Fakat buna karşın YNK Komutanı ki Irak-KDP ile çalışan biri, onun emrindeki askeri güçlerle Irak ordusuna ateş edilmesi konuşundan anlaşma yapılıyor. Böylelikle “stratejik müttefiğiz“ dediği ve Hewler Hükümet ortağı YNK ile Bağdat Hükümeti’ni karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor. Bu ihanet değilde ihanet nedir peki? Hani Kerkük’ü Irak’a satan YNK olduğu söylendi durdu. Peki bu ihanet niye?

Kürdistan’ın %50’ni bir kurşun sıkmadan bir günde Irak işgal ordusuna terk eden bu dar grupçu yapılar mı bağımsızlık ilan edeceklerdi? Birbirine karşı bu kadar ayak kaydırma oyunları yapan bu gruplardan bağımsızlık bekleyen ve onlara destek veren yalakacılar bizi bağımsızlık karşıtı ilan ettiler. Hatta yurtseverliğimizi tartışma konusu yaptılar. Bu boşboğazcılar ortaya saçılan bu ihanete karşı utanırlar mı bilemeyiz ama anlaşılan odur ki bu ihanet odaklarıyla aynı gemide seyir edecekleridir. Suspus olduklarına göre bunun başka izahatı yoktur.

Bakınız! Barzaniniz bagdat Hükümeti ile anlaşmış ve Kerkük’ü onlara bırakmıştır. Irak ordusu saldırmadan önce Kerkük çevresindeki askeri güçlerini çekmiş ve şehri Irak ordusuna bırakmıştır. Bunu yaparkende “suçu YNK’li bir gruba“ fature etmiştir. Böylelikle kendi suçunu örtmeye çalışmıştır. Kemal Kerküki’nin mektubu bunu açıkça ifade etmektedir.

Daha hala bu çetelerin Bağımsızlıkçı olduklarını iddia ediyor musunuz? Teslim olan bu çetelere “direniyorlar“ diyor musunuz? Yoksa suspus olmayı mı tercih edeceksiniz? İnsanda biraz utanma olur. Milli bir ruh olur. Anlaşılan ikisindende mahrumsunuz. Tek derdiniz ihanetçilerden bir aferim alabilmekti. Bari aldınız mı? Hakkımızda kendilerine daha hala rapor vermeye devam ediyor musunuz? “Bunların yazdıkları bizi temsil etmiyor,“ diyor musunuz? “Bizimle bir ilişkileri yok,“ demeye devam ediyor musunuz? Siz kimsiniz be?

Bize gelince KAWA’nın sürdürücüleriyiz. Bağımsızlıkçıyız. Sömürgeci ile girilen kirli ilişkileri teşhir etmeyi yurtseverliğimiz gereği bilenleriz. Sizin ve kapısında yalakalık yaptığınız sahiplerinizin zorunuza gitsede bu böyle olacaktır.

 

İlgili belgenin  yayınlandığı sitenınl linki:

 

http://www.lvinpress.com/n/dreja.aspx?=hewal&jmare=60494&Jor=1